Меню сайту
Категорії розділу
Новини Парафії [87] Церковні свята [64] Новини УГКЦ [138] Різне [44]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 746
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Головна » 2021 » Грудень » 9 » Пастирський лист Митрополита Кир Володимира Війтишина З нагоди відзначення 10-ліття заснування Івано-Франківської Митрополії
11:43
Пастирський лист Митрополита Кир Володимира Війтишина З нагоди відзначення 10-ліття заснування Івано-Франківської Митрополії

Преосвященним Владикам, всесвітлішим та всечесним отцям,
преподобним монахам та монахиням,
возлюбленим братам і сестрам у Христі
Івано-Франківської Митрополії!

Тому і ми, маючи навколо себе таку велику хмару свідків,

відкиньмо всякий тягар і гріх, що так легко обмотує,

і біжімо витривало до змагання, що призначене нам,

вдивляючись пильно в Ісуса,

засновника й звершителя віри

(Євр. 12, 1-2)

Десять років тому 13 грудня 2011 року Божого ми були учасниками історичної події: проголошення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Ця подія перегорнула нову сторінку в історії нашої Церкви.

Сьогодні застановімся над її найважливішими моментами і що найголовніше – складімо молитву подяки Господеві за все, що Він для нас зробив. Щоб наші слова вдячності були щирими, ми найперше повинні усвідомити себе співтворцями цієї знаменної події, значення якої зможуть побачити і зрозуміти наші нащадки. Це вони дадуть нашим діям певний зміст і писатимуть про нашу епоху як час творення чогось важливого. Саме тому ми не повинні бути байдужими чи поверхневими до сьогоднішніх подій.

Будучи творцями історії, зосередьмося на пам’яті про наших попередників, яким завдячуємо сьогоднішній день. У нашій свідомості проминають славні постаті єпископів станиславівських, сотень монахів та монахинь, тисяч священників, десятків тисяч вірних, які завжди були вірні Христовій Церкві, особливо в часи переслідувань не зрадили своєї віри і свідомо йшли на випробування у далекий Сибір, поверталися із заслання на Батьківщину і знову йшли у табори. Що спонукало їх до такого подвигу? Насамперед – любов: «Бо любов до Христа спонукує в нас цю думку: Коли один умер за всіх, то всі вмерли. А він умер за всіх, щоб ті, що живуть, жили вже не для самих себе, а для того, хто за них умер і воскрес» (ІІ Кор. 5, 14-15). А також пам’ять … про Жертву Господа нашого Ісуса Христа за нас. Ця Жертва була безкорисливою, незалежною від нас і що найголовніше – вона була жертвою з любові до кожного з нас: «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (Ів. 3,16).

Вшановуючи пам’ять наших єпископів, на фасаді архікатедрального і митрополичого собору Воскресіння Христового було встановлено у 1993 р. Б. барельєф Праведному Митрополиту Андрею Шептицькому, у 2011 р. блаженному священномученику Григорію Хомишину. А сьогодні в 10-ту річницю заснування Івано-Франківської Митрополії встановлюємо барельєфи єпископам підпільної УГКЦ Софрону Дмитерку та Павлу Василику.

Нашим святим обов’язком є вшановувати всіх мучеників та ісповідників віри, адже вони передали нам справжні християнські цінності. Коли ми пам’ятаємо про таке свідчення віри – ми будуємо майбутнє своїх дітей. У Євангелії читаємо, що зерно, яке впаде на землю – дає плоди: «Той же, нарешті, хто сприйняв його на добрій землі, - це той, хто слухає і розуміє слово, і плід приносить; і видає один у сто разів, інший у шістедяст, ще інший у тридцять» (Мт. 13, 23). У наш час – це покликання до священичого та монашого стану, творення справжніх християнських родин, розвиток католицької освіти, свідчення віри ділами милосердя багатьох мирян…

Сьогодні ми маємо нагоду переглянути сторінки нашої 10-ти річної історії.

Вже в новоствореній Митрополії ми стали свідками Богоугодної події – заснування Чернівецької Єпархії, яка отримала свого пастиря, і згуртована ним у Святому Дусі через Євангеліє і Євхаристію творить Христову Церкву.

У нашій Митрополії служить понад сім сотень священників, які готові прийти на кожен поклик вірних. У Духовній семінарії Священномученика Йосафата проходить навчання та формацію 200 семінаристів, які прийдуть на наші парафії й огорнуть пастирською опікою люд Божий. Івано-Франківська Академія Івана Золотоустого отримала державну ліцензію, що дає можливість надавати освітні послуги державного зразка та свідчити світлом Христа Вчителя для сучасників та служити правді.

Ми спільно стараємося розвивати католицькі дитячі садки та школи, щоб наші діти формувались на засадах духовності, особливо в дусі побожності й любові до ближнього.

Також погляд усіх єпископів Митрополії спрямований на те, щоб у кожній парафії діяла катехитична школа та проводились біблійні читання. Для цього в єпархіях Митрополії діють освітні курси постійної формації душпастирів, катехитів та провідників біблійних гуртків. Також Івано-Франківський катехитичний інститут (тридцятиріччя від заснування якого відзначаємо цього року) випустив близько тисячі висококваліфікованих катехитів, які навчають правдам християнської віри дітей, молодь та усіх охочих до пізнання Слова Божого, а в реколекційно-катехитичному центрі в урочищі Підлюте уже декілька років поспіль проводяться літні християнські табори для дітей та молоді.

У парафіях Митрополії активно розвиваються Українська молодь Христові, Християнські Аніматори, чисельні парафіяльні спільноти, серед яких Матері в молитві, Лицарі Колумба, Апостольство Доброї смерті, Апостольство Матері Божої Неустанної помочі та інші.

Відділ соціального служіння Архієпархії, працівники БФ «Карітас» Митрополії, Мальтійської служби допомоги, спільнота Св. Ігідія та інші спільноти стараються огортати своєю турботою хворих, перестарілих, немічних, потребуючих, лікуючи рани спричинені війною на Сході України.

У зв’язку з пандемією коронавірусу та стихійними лихами в нашій митрополії було створено антикризовий центр, який розгорнув діяльність у трьох напрямках: допомога, направлена на боротьбу з COVID-19, під час якої Івано-Франківську Духовну Семінарію було передано на потреби медичних працівників; забезпечення гарячими обідами та продуктами харчування найбільш вразливі категорії нашого суспільства; та допомога постраждалим від повені, яких було чимало в нашій Митрополії. Щиросердно дякуємо кожному, хто відкликнувся на заклик Церкви і спричинився до цієї допомоги потребуючим.  

З моменту заснування клініки св. Луки Івано-Франківської Архієпархії медичною опікою охоплено соціально-незахищені верстви населення, дітей-сиріт, внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців ООС/АТО...

Ми всі разом трудимося на Христовій Ниві. Попереду ще багато викликів та наполегливої праці для поширення благої вістки. А щоб звершити нашу місію, нам потрібно всеціло віддавати себе Богові у молитві та служінні ближньому.

У цей день складаємо слова вдячності Господеві за Блаженнішого Святослава, Синод Єпископів нашої Церкви, Кир Василія Івасюка, Єпископа Коломийського, Кир Йосафата Мощича, Єпископа Чернівецького, священників, монахів, монахинь та вірних, які своїми ділами продовжують свідчити Христа.

Заносимо свої молитви до Всевишнього за Батьківщину Україну, її народ, поручаючи опіці усіх нас Пресвятій Богородиці об’явленій в Крилоській чудотворній іконі.

Благословення Господнє на вас!

† Володимир Війтишин,
Митрополит Івано-Франківський УГКЦ

Дано у престольному граді Івано-Франківську при архікатедральному і митрополичому Соборі Воскресіння Христового 

3 грудня 2021 року Божого в день Прп. Григорія Декаполіта.

Св. Прокла, архиєп. Царгородського.

Категорія: Новини УГКЦ | Переглядів: 504 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Наші партнери
  • Архієпархіальне Управління
  • Парафія Кирила і Методія
  • Радіо "Дзвони"
  • RISU


  • Система Orphus
    Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
    Copyright Roman Boyarskyy © 2025 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz