Меню сайту
Категорії розділу
Новини Парафії [87]Церковні свята [64]Новини УГКЦ [138]Різне [44]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 746
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Погода в Україні

Погода в Україні

Умови доброї Сповіді

 Іспит совісті

 Щоб зробити якнайкраще іспит совісті, перегляньмо заповіді Божі і Церковні, головні і чужі гріхи, а також звернім увагу на обов’язки своєї професії та стараймося запам’ятати, чи навіть зазначити, в чому і скільки разів тяжко провинилися. Нижче поданий загальний список гріхів допоможе зробити нам іспит совісті.

 Пригадаймо собі:

1) Коли останній раз сповідалися?

2) Чи совісно виконали назначену священиком покуту?

3) Може, забули при останній сповіді сказати про якийсь тяжкий гріх? (Пригадаймо собі його і скажім на цій найближчій сповіді).

4) Чи свідомо затаїли якийсь тяжкий гріх? (Якщо так, тоді така сповідь була неважна і святотатська, і потрібно повторити всі тяжкі гріхи від останньої важної сповіді).

5) Якщо маєте на когось ненависть (бажаєте зла, не хочете простити, не вітаєтеся), простіть, інакше не розраховуйте на прощення своїх гріхів.

6) Якщо ви одружені, то чи вінчані? Якщо ні, то обов’язково повінчайтесь, інакше до сповіді не йдіть.

7) Коли живете "на віру" з особою розведеною, ви так само не гідні розгрішення у Святій Сповіді.

 

Примітка: В цих останніх двох випадках найскладніших ситуацій порадьтеся зі священиком, що маєте робити для одержання розгрішення у Святій Сповіді, інакше тільки в небезпеці смерті можете сповідатися.

 

1-а заповідь Божа

 Чи занедбували молитву? Належали до безбожних організацій, проводили атеїстичну пропаганду? Ненавиділи Бога, висміювали релігію, Богу посвячених осіб у священичому і монашому стані? Відрікалися св. католицької віри, боялися або соромилися визнавати її? Мовчали, коли хтось насміхався або робив наклеп на неї? Сумнівалися про якусь правду св. віри й викликали такі сумніви в інших? Допустилися релігійної байдужості, кажучи, що кожне віросповідання правдиве? Робили недбало і поспішно на собі знак св. хреста? Встидалися перехреститися? Перетримували у занедбанні образи, побожну літературу і т.п.? Не віддавали належну пошану Господу нашому Ісусові Христові у Пресвятій Тайні Євхаристії? Нерозважно або у гніві приступали до Св Причастя? Бажали вислідити прикмети Божі через очікування від Бога якогось надзвичайного наслідку? Були забобонними, боячись 13 числа; чорного кота, що переходить дорогу, або людини з порожнім відром; і т.п? Вірили у повідомлення астрологів? Відвідували сеанси гіпнозу? Були на спіритичних сеансах (викликування духів) та інших запрошували? Ходили до ворожбитів, ясновидиць, щоб пізнати таємні речі? Просили чарівника нанести комусь шкоду на здоровї, в господарстві, або викликати шалену любов чи ненависть? Шукали оздоровлень в чарівників (екстрасенсів, ясновидиць, цілителів)? Самі займалися ворожбою, чарівництвом, магнетизмом? Були легковірні, без достатньої причини приймали за обявлення те, що не є обявленням?

2-а заповідь Божа

Чи вимовляли без пошани і без слушної причини у гніві, жартах або з пустої звички ім’я Бога або Святих? Нарікали на Господа Бога ( в час хвороби, нещастя і т. п .)? Допустилися богохульства, тобто зневажливого висловлювання проти Господа Бога? Не виконали важно складений обіт? Не виконали складену у добрім намірі присягу? Присягали іменем Божим на неправду, може в суді? Божилися на маловажні речі зі звички? Проклинали когось ім’ям Божим?

3-тя заповідь Божа

Без поважної причини пропустили Службу Божу в неділю чи велике свято? З недбальства спізнювалися на Службу Божу? Під час Богослужіння розмовляли? Приходили до церкви в нескромній, спонукаючій до гріха одежі? Займалися в неділю чи велике свято важкою працею без поважної причини або заставляли до праці інших?

 4-а заповідь Божа

Обов’язки дітей супроти батьків

Може, мали ненависть до батьків, учителів, настоятелів? Бажали їм зла, смерті? Відповідали їм зі злістю, зухвалістю? Не були їм послушні (крім випадків, коли вони радили на гріх)? Своєю злою поведінкою спричинили їм сльози? Нарікали, обмовляли, очорнювали їх? Доводили їх до гніву, сварилися з ними або проклинали? Погорджували, висміювали або стидалися їх? Нараджували родичів на безкорисні видатки грошей? Крали в них гроші або якісь інші речі? Жили ліниво, обдирачи родичів? Входили в злі товариства всупереч суворій забороні родичів? Занедбували, незважаючи на їх вимогу, молитву, Св. Тайни, навчання, працю? Всупереч родичам, займалися недозволеними забавами, не уникали  небезпечних розмов, літератури, фільмів? Може, вдарили родичів або намірялися це зробити, погрожували їм? Бажали їм смерті задля вільнішого життя, спадщини, щоб звільнитися від опіки? Обвинувачували їх у суді? Не допомагали родичам у їх слабості, нужді? Не дбали, щоб вони на старості літ або в тяжкій хворобі прийняли Св. Тайни? Не молилися за них? Встидалися, відрікалися своєї Батьківщини-України і рідного народу; мали ненависть, переслідували, грабували його?

 Обов’язки батьків відносно дітей

Ненавиділи своїх дітей, бажали їм або не відвертали від  них зло? Покидали своїх дітей напризволяще? Обмовляли чи очорнювали їх? Кляли їх? Надмірно карали? Роздратовано наказували? Не дбали, щоб діти: набули релігійних знань; в неділі і великі свята були на Службі Божій; приймали побожно Св. Тайни; виконували Заповіді Божі? Не виправляли їхні нахили до гріхів? Не стерегли їх від злого товариства, аморальної літератури, спокушаючих до гріха фільмів, музики? Може, ваші діти ходять в безсоромній одежі? Дозволяли в своєму домі дітям  на грішні сходини, забави? Давали дітям згіршення своїми бесідами, вчинками? Примушували або забороняли повнолітнім дітям  вступити до монашого або подружнього стану? Втручалися в сімю своїх дітей, роблячи роздори між ними? Спричинилися до розлучення важно одружених дітей або до одруження з розведеною особою?

 Обов’язки подругів

Чи ви вінчані? Чи не побралися з якоюсь перешкодою подружжя? Може, живете "на віру" з особою розлученою? Перешкоджали одне одному у виконанні Заповідей Божих? Висміювали, прозивали або проклинали одне одного? Зраджували або бажали зрадити? Розтрачували гроші на непотрібні речі? Поводилися з дружиною, як із слугинею? Били її? Зловживали алкоголем? Були ліниві, не дбаючи про утримання сімї? Поводилися зверхньо, принижуючи і висміюючи свого чоловіка?

 5-а заповідь Божа

Вживали наркотики або заохочували інших? Продавали наркотичну сировину? Навмисне скалічили себе або когось? Побили когось або інших підмовляли до бійки? Занедбали охоронити ближнього від побиття чи іншого нещастя, якщо це було у ваших силах? У хворобі не хотіли лікуватися? Може, мали намір покінчити життя самогубством або приготовлялися на ділі до цього? Бажали або навмисне заподіяли комусь смерть? Вчинили аборт або причинилися до нього? Вживали інші засоби вбивства (приміром, таблетки, спіралі тощо). Збиткувалися над худобою, мучили тварин?

 6-а і 9-а заповіді Божі

Любувалися нечистими думками? Раділи, хвалилися з минулого грішного вчинку? Бажали згрішити? Говорили безсоромні слова або любили прислухатися до таких бесід? Провадили огидні двозначні бесіди або радо їх слухали? Співали або слухали розпусних пісень? Танцювали безстидно? Читали аморальну літературу, давали іншим читати? Оглядали, перетримували безсоромні фотознімки (порнографію)? Дивилися непристойні фільми, спектаклі? Одягалися безстидно? Допустилися безсоромних дотиків? Приставали з безсоромними людьми; були в домі розпусти? Чинили безсоромні діла, самі з собою чи з кимось? Допустилися гріха з особою кровоспорідненою або посвяченою? Допустилися подружнього онанізму? Вчинили насильство? Звели дівчину? Якщо одружені, чи мали статеві акти з супругом (ою) до вінчання? Допустилися тілесного святотатства, тобто гріхом нечистоти нарушення особи або місця, посвяченого Богові? Допустилися тілесного спілкування в неприродний спосіб? Допустилися гріха з особою тієї самої статті? Допустилися бажанням або на ділі скотоложства?

 7-а і 10-а заповіді Божі

Мали намір присвоїти собі чужу річ? Допустилися злодійства або грабунку? Чи повернули забрану річ? Переховували крадені речі, давали злодієві безпеку і пристановище? Несправедливо зайняли чуже місце роботи? Допустилися несправедливого розподілу уряду супроти держави і урядовців, вибираючи негідного, оминувши гідного? Якщо ви є посідачем чужої речі, чи повернули її власникові? Вчинили комусь несправедливе ушкодження і чи відшкодували? Наказували, радили похваляти чи лестощами спонукати когось до нанесення шкоди або давали згоду, без якої шкода б не сталася, щоб комусь вчинити зло? Не відшкодували, були співучасником заподіяної шкоди? Обороняли несправедливі справи, може, в суді? Допустилися лихварства, шукаючи прибутку з самої позички? Не віддали позичену або знайдену річ? Допустилися несправедливості в продажі, купівлі, позичці, обміні товарами і оренді? Допустилися шахрайства і обману на аукціоні? Були несправедливі у виконуванні обов’язків своєї професії? Може, скривдили вдову, сироту, убогого? Затримали зарплату? Відмовили бідному, сироті, хворому своєї помочі, яку могли надати?

 8-а заповідь Божа

Говорили неправду; виявили без потреби чужі хиби; брали участь у брехні? Добровільно слухали обмови і раділи з обезславлення обмовленого? Робили наклеп на інших? Вчинили нерозважний осуд і підозріння  (сильного переконання про гріх іншого без достатньої причини)? Зневажили ближнього (порушили його честь в його присутності)? Якщо допустилися обмови, наклепу і зневаги, чи направили славу і всі дочасні шкоди, які потерпів ближній (не одержав посади; звільнили з роботи і т.п)? Виявили без справедливої причини довірену чужу таємницю? Читали без справедливої причини чужі листи ? Обмовляли померлих у важній справі?

 

Заповіді Церковні

Не заховували приписані Церквою пости? Давали комусь привід або намовляли до недотримання посту? Пропустили великодню св. Сповідь і св. Причастя? Брали участь в гучних забавах у забороненому часі? Читали злу літературу; давали іншим читати; передплачували, продавали або дарували її?

Головні гріхи

Були самохвальні, горді? Захланні і скупі? Були заздрісні (журилися з чужого добра або раділи з чужого горя)?  Допустилися лицемірства, лукавства, підлабузництва? Були непомірковані в їжі і напоях? Зловживали алкоголем, були п’яні? Ліниві до молитви та праці? Допустилися гарячковості, гніву і ненависті, сварні і прокльонів? Були мстиві, жорстокосердні?

Чужі гріхи

Наказували грішити? Спонукали, радили, мовчали, дозволяли на гріх? Не карали за гріх? Боронили і хвалили гріх? Може, своїм словом або ділом дали згіршення ближньому?


 

Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Пошук
Наші партнери
 • Архієпархіальне Управління
 • Парафія Кирила і Методія
 • Радіо "Дзвони"
 • RISU


 • Івано-Франківська Духовна Семінарія  Система Orphus

  Locations of visitors to this page

   


    
  Copyright Roman Boyarskyy © 2024 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz